Harry Potter Serbia!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Potter Serbia!

Dobrodosli na srpski forum o Harryju Potteru!
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Katie Leung

Ići dole 
AutorPoruka
HP_Lover_Ginny
Admin
HP_Lover_Ginny


Broj poruka : 158
Datum upisa : 29.03.2010

Katie Leung Empty
PočaljiNaslov: Katie Leung   Katie Leung Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 11:18 am

Puno ime: Katie Liu Leung
Datum rođenja: 8. avgust 1987
Mesto rođenja: Motherwell, Scotland, UK
Nadimak: Katt
Visina: 164 cm
Boja očiju: Tamnobraon
Boja kose: Crna

Katie živi sa svojim ocem, Peterom, dva brata i mlađom sestrom u kući od 400,000 eura, u ekskluzivnom okrugu Motherwell, blizu Glazgova. Njen otac bio je oženjen Katienom majkom Kar Wai Li, 38, ali sada su razvedeni. On je izgradio svoje poslovne interese, i sada je milioner koji drži uspešan restoran u centru Glazgova, gde se kineska hrana veoma dobro prodaje. Katie je pohađala škotske najprestižnije privatne škole, koje su je koštale 5,000 eura – jedna godina koledža.

Katie je oduvek želela da ide na univerzitet i da uči umetnost i dizajn. Njen ulazak u svet Harryja Pottera počeo je kao malo zabave, kada je njen otac video oglas na TV-u, za orijentalni izgled devojke na audiciju za ulogu u filmu. Ona je u početku bila nerada da ide na audiciju, jer nikada ranije nije glumila i mislila je da će da napravi budalu od sebe. Ali pošto su Katie i njen otac otišli u London, ona je ipak otišla na audiciju.

„Mislila sam da bi moglo biti dvadeset ili trideset devojaka najviše, ali red je bio dugačak milja i milja. Ja sam sve vreme išla na kraj reda, ali to je bilo ono zbog čega sam došla, tako da mi nije padalo na pamet da odustanem.“

Bilo je veliko iznenađenje kada je ona dobila ulogu. Audicija je trajala oko dva meseca, i uključivala je dramske radionice i probe, što je prema njenim rečima bilo neverovatno zastrašujuće, ali i neverovatno iskustvo.

„Gluma može biti mogućnost, ali ja ne želim da se oslonim na to, tako da mislim da ću da čekam i gledam kako to ide.“

„Mogu da se vratim na univerzitet u bilo kom trenutku – ovo je prilika jednom-u-životu.“

Katie voli da radi ono što normalni tinejdžeri vole da rade! U svoje slobodno vreme, ona ide u šoping, svira gitaru i klavir, sluša muziku i provodi vreme sa porodicom i prijateljima.


NEKE ČINJENICE

- Pobedila je više od 3,000 devojaka da dobije svoju ulogu Cho Chang u filmu „Harry Potter and Goblet of Fire“.
- Autorka Harryja Pottera, J.K.Rowling, insistirala je da glumica koja igra Cho mora biti kompletno nepoznata.
- Ona je postigla prolazne ocene iz Engleskog, matematike, hemije, biologije i umetnosti u Highers (Škotski Srednjoškolski Ispiti)
- Roditelji su joj iz Hong-Konga.
- Njen otac se opet oženio kad’ je Katie imala pet godina. Ona ima maćehu Ceciliu i polubrata Darrena.
- Takođe, ima i polusestru, Nicole, iz drugog braka njene majke.
- Njeni omiljeni kineski glumci su Aaron Kwok i Stephen Chow.


Kateini CITATI:

- „To je sjajan osećaj! Osećam se srećnije nego ikad i veoma sam zahvalna što sam dobila ovu ulogu zato što bi mnoge devojke bilo šta uradile da budu u mojoj poziciji. Scene gde on posmatra mene iz daljine su zaista zabavne za snimanje, zato što morate da mu date taj izgled i da ga zadirkivate. Morala sam dosta da gledam za njim, da pomisli da ima šanse, ali nema, jer ja imam dečka!“ (na pitanje o poljupcu sa Harryjem Potterom)
- Njena najbolja drugarica je Bonnie Wright koja igra Ginny Weasley, ironičnu devojku koja zamenjuje Cho što se tiče Harryjevih osećanja. „Svi očekuju od nas da budemo rivali, ali mi se dosta družimo!“
- Njena scena ljubljenja sa Danielom Radcliffeom je morala biti ponovljena trideset puta, pre nego što je sve odrađeno u redu. Ali Katie je dodala: „Daniel se dobro ljubi. Stvarno sam uživala u tome.“
- Čak i nakon premijere u Londonu, sve što je rekla bilo je: „Ovo je stvarno obeshrabrujuće. Ne mogu da verujem da sam ovde.“
- Na pitanje koju magičnu moć bi želela da ima, Katie je odgovorila: „Moć da mogu da čitam misli momcima!“


FILMOGRAFIJA

1. Agatha Christie Poirot (2008) – Hsui Tai
2. Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007) – Cho Chang
3. Harry Potter and the Goblet of Fire (2005) – Cho Chang

Katie Leung 94_katie_leung
Nazad na vrh Ići dole
https://harry-potter1.serbianforum.info
 
Katie Leung
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Harry Potter Serbia! :: Harry Potter filmovi! :: Glumci-
Skoči na: